Informace o nás

Mateřská škola se nachází v klidné části na Slezském Předměstí, v blízkosti zastávek MHD. Budova mateřské školy je obklopena udržovanou zahradou, na které je velké množství vzrostlých stromů a altán, který je celoročně využíván. Každá třída má i své pískoviště a zahrada je také vybavena herními prvky - klouzačkou, pružinovými houpačkami, házecí stěnou, šplhacím čtyřhranem, dřevěným vláčkem, domečkem a mlhovištěm.

Mateřská škola nemá vlastní kuchyň a strava je dovážena ze školní jídelny Mateřské školy Lužická. Děti mají zajištěny dopolední a odpolední svačiny, oběd a po celý den mají připravený pitný režim. Provoz mateřské školy se řídí samostatně zpracovaným Školním řádem a každá třída má vypracovanou organizaci dne, která odpovídá věkové skupině dětí. Kapacita mateřské školy je 90 dětí. Děti jsou rozděleny do tříd podle věku 3-4 roky, 4-5 let, 5-6 let a 5-7 let. Výchovně vzdělávací proces je zaměřený na rozvoj osobnosti dítěte a s dětmi pracujeme podle Školního vzdělávacího programu "Je nám dobře na světě ..." Úkolem je doplňovat rodinnou výchovu a v úzké vazbě na ni pomáhat dítěti zajistit prostředí s dostatkem mnohostranných a přiměřených podnětů k jeho aktivnímu rozvoji a učení. Snahou celého našeho kolektivu je vytvářet příjemné klima ve třídách mateřské školy, vychovávat v dětech osobnost čestnou, s dobrým vztahem ke svým kamarádům i dospělým lidem.

Složení tříd:

Zástupce ředitelky: Yveta Doubková